השתלת שיניים ביום אחד

ניווט בכתבה

השתלת שיניים מהווה את האופציה המובילה בתחום שיקום הפה. אם בעבר היה מדובר בפרוצדורה ארוכה בת מספר חודשים, הרי שבימינו ניתן לבצע גם השתלת שיניים ביום אחד בלבד. כיצד הדבר מבוצע? ומהם היתרונות של השתלה מהסוג הזה? מיד תבינו.

 

השתלת שיניים ביום אחד – למה הכוונה? וכיצד זה מבוצע?

כאשר חסרות שיניים בפה מורגשת ירידה משמעותית באיכות החיים, הלעיסה אינה נוחה ואת החיוך נוטים להסתיר. במילים אחרות, יש צורך בביצוע הליך מהיר שיתקן את המצב ויחזיר את הגלגל לאחור. זה נכון שניתן להשיג די מהר שיניים תותבות, אך השימוש בהן די מסורבל, וזהו אינו פתרון אידיאלי. השתלת שיניים מהווה פתרון הרבה יותר טוב, אך עד לא מזמן לא ניתן היה לעבור השתלת שיניים ביום אחד בלבד, והדבר היה כרוך בשלבי טיפול ארוכים מאוד.

השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד – זה כבר לא מה שהיה פעם

בעבר, היו מספר שלבים שצריך לבצע: עקירת שיניים, השתלת עצם, המתנה לריפוי החניכיים ועצם הלסת, החדרה של שתלים דנטליים כשמעליהם כיפות ריפוי, המתנה של מספר חודשים נוספים, התאמה של כתרים זמניים, המתנה נוספת ורק לבסוף יישום של כתרים קבועים. השתלת שיניים ביום אחד מאפשרת לבצע עוד באותו היום את העקירות והחדרת השתלים, ללא המתנה כלל, כשעל גבי השתלים מועמסים כתרים זמניים, כך שניתן להשתמש בשיניים הללו עוד באותו היום. הכתרים הקבועים מיושמים לאחר פרק זמן של חודשים ספורים בלבד, אך כאמור, כבר באותו היום ניתן לצאת מהמרפאה עם שיניים זמניות ומתפקדות לחלוטין.

 

מהו ההליך המקדים?

ההליך המקדים לקראת מעבר של השתלת שיניים ביום אחד כולל רק את הצורך לעבור צילום CT לבדיקת מצב העצמות וקביעת אסטרטגיית ושיטת ההשתלה המתאימה לכם. גם התהליכים הללו מתבצעים אצלנו במרפאה בצורה מהירה ויעילה, וזאת כיוון שאנו מחזיקים במכשירי CT מתקדמים על מנת שלא תצטרכו לפנות למכוני צילום חיצוניים. כמו כן, עצם העובדה שאנחנו מחזיקים בציוד המתקדם ביותר אצלנו במרפאה, מאפשר לנו לוודא כי השתלים אכן מוצבים במקומות המתאימים ביותר בפה שלכם, מה שתורם רבות להצלחת הטיפול, ומקצר את הליך ההחלמה שלכם.

 

למי זה מתאים?

קיצור ההליכים המשמעותי למעשה פותח דלת לקשת רחבה ביותר של מטופלים, היכולים כעת להקנות לעצמם שיניים חדשות תוך פרק הזמן הקצר ביותר. אם עד לא מזמן השתלות שיניים ביום אחד היו אפשריות אך ורק עבור מי שמצב עצמות הלסת שלו היה עומד ברף המינימלי הנדרש להשתלה (עצמות ארוכות ועבות דיו היכולות לקלוט בצורה חזקה את השתל ולעמוד בהעמסה מיידית של הכתרים הזמניים), הרי שכיום הדבר אפשרי גם למי שלא עומד בקריטריון זה.

 

השתלת שיניים ביום אחד למחוסרי עצם

במקום החובה לעבור פעולות מקדימות מורכבות שמאריכות את זמן הטיפול (הרמת סינוס, למשל) או צורך לעבור את ההשתלה בצורה המסורתית הארוכה, במרפאה מובילה יכולים להציע השתלת שיניים ביום אחד גם למי שסובל מחוסר עצם קיצוני בלסת. אצלנו הדבר מתאפשר בזכות מומחים כירורגיים בעלי שם עולמי ברמה הגבוהה ביותר, היודעים להשתמש בשיטות מתקדמות המאפשרות להשלים סט מלא של שיניים בשתי הלסתות על גבי ארבעה עד שישה שתלים בלבד (All on 4/6), מתמחים גם ביישום של שתלים זיגומתיים שמוברגים לעצמות הלחי, ביישום של שתלי בייקון קצרים וגם של שתלים זוויתיים.

 

השתלות שיניים ביום אחד יתרונות וחסרונות

להלן היתרונות של השתלת שיניים ביום אחד:

  • קיצור משמעותי של זמן הטיפול, כך שתוכלו לצאת מהקליניקה עם שיניים מתפקדות (כתרים זמניים) עוד באותו היום. למעשה, הטיפול לא יפגע לכם כלל בשגרת החיים.
  • מדובר בהליך כירורגי יחיד בלבד ובתקופת החלמה אחת, ללא צורך בפעולות חוזרות ונשנות שפוגעות בחניכיים. פעולת היישום של הכתרים הקבועים בסיום התהליך הינה פשוטה יחסית.
  • הטיפול מתאים גם לסובלים מחרדה דנטלית או מוגבלים בגופם, מאחר והוא לא כולל מפגשים מרובים בקליניקה. במידה והטיפול מורכב וממושך ובכל זאת קשה למטופל, ניתן לעבור אותו בהרדמה מלאה.
  • במקרים מסוימים בהם אין מנוס מלבד ביצוע הרמת סינוס, עדיין ניתן ליישם את השתלים הדנטליים עוד באותו היום (במקרה של הרמת סינוס סגורה).

ומה לגבי החסרונות? ובכן, ההליך המזורז עשוי לפגוע בסיכויי ההצלחה של הטיפול, לכן אצלנו תמצאו מומחים מובילים בתחום כירורגיית הפה והלסת. אנו עושים שימוש במיטב הציוד הטכנולוגי (ביצוע השתלת ממוחשבת, למשל), חיסרון זה כמעט ואינו משמעותי. בנוסף, השתלת שיניים מהירה שכזאת מחייבת לעיתים עקירת שיניים, מה שאנחנו מבצעים בלב כבד, אך לעיתים הדבר פשוט מחויב המציאות.

 

תהליך ההחלמה

לאחר הליך השתלת שיניים ביום אחד, ועם סיום התפוגגות השפעת חומרי ההרדמה, עשויים להתפתח כאבים שיחלפו מעצמם כעבור מספר שעות עד יום-יומיים בלבד. הכאבים אמורים להיות נסבלים ומוקלים על ידי שימוש בתרופות נוגדות כאב פשוטות. החניכיים עשויות להיות נפוחות ורגישות, אך זהו תהליך טבעי של ריפוי הרקמות לאחר החדרת השתלים, והמצב ישתפר תוך עד 48 שעות מיום ההשתלה. בכל מקרה, שגרת החיים שלכם לא אמורה להיות מופרת ואתם יכולים לחזור לעבודה ולתחביבים שלכם, אך להימנע מביצוע פעילות ספורטיבית במשך 14 יום מההשתלה.

במידה והכאבים אינם חולפים או שחום הגוף שלכם עולה, עליכם לפנות אל המרפאה לבירור. בשורה התחתונה, כל עוד ההשתלה תבוצע בצורה נכונה ומדוייקת, תופעות הלוואי יהיו זניחות והסיבוכים כמעט ואינם יתרחשו ויהיו נדירים ביותר. כמובן שחשוב מאוד לשמור על הוראות הרופא לאחר ההשתלה על מנת למנוע סיבוכים, לקצר את משך תקופת ההחלמה ולשפר את אחוזי ההצלחה של קליטת השתלים בעצמות.

 

השתלת שיניים ביום אחד מחיר

אז כמה עולה השתלת שיניים ביום אחד? ובכן, השתלות שיניים הן אינן דבר זול וכך גם לגבי השתלת שיניים ביום אחד. יחד עם זאת, אצלנו במרפאה יציעו לכם עבור השתלת שיניים ביום אחד מחיר משתלם מאוד. כיצד זה מתאפשר? ובכן, בעוד השיטה המסורתית, שלמעשה נמשכת לעיתים רבות למעלה משנה עד להתאמת הכתרים הקבועים תוך שימוש במספר שתלים רב פר לסת, הרי שבמקרה של השתלות שיניים ביום אחד הדבר מתבצע על ידי מספר שתלים הרבה יותר מצומצם בזכות השיטות המתקדמות, מה גם שמספר הביקורים במרפאה קטן ובהתאם לכך גם העלויות הסופיות ללקוח.

בכל מקרה, אצלנו מעוניינים שכל אדם שנכנס למרפאה יוכל להשלים את השיניים החסרות בפיו ועל כן מציעים עבור השתלת שיניים ביום אחד מחירים הוגנים במסלולי תשלום מאוד נוחים. נוכל לעזור לכם גם במיצוי הזכויות מביטוח השיניים הפרטי שלכם וזאת באמצעות צוות המומחים שלנו, על מנת שתוכלו לעבור את הטיפולים בעלויות הזולות ביותר מבחינתכם. תוסיפו לכך יחס אישי לכל לקוח ותבינו מדוע הבחירה לעבור אצלנו השתלת שיניים היא הדבר הטוב ביותר שתוכלו לתת לעצמכם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
פופולרי באתר